Шановні батьки, УВАГА це цікаво!

Раціональний режим харчування сприяє зміцненню імунітету дитячого організму, нормальному росту та розвитку дитини. Такий режим харчування передбачає суворе дотримання часу прийому їжі. Меню домашнього харчування має бути збалансованим та містити достатню кількість білків, жирів, вуглеводів, мінеральних речовин. Вітамінів, що сповна забезпечують енергетичні витрати дитячого організму.

 

Батьки!  Вам необхідно  привчати дитину:

-         Перед прийомом їжі обов’язково мити руки з милом, витирати їх індивідуальним рушником, самостійно сідати на стілець та підсовувати його до столу;

-         Під час прийому їжі охайно вживати тверду їжу; відламувати хліб маленькими шматочками, заїдати його рідкою їжею (суп, борщ тощо); самостійно їсти ложкою з тарілки, пити з чашки; не обливатись;

-         Після прийому їжі користуватися серветкою, вставати зі стільця.

 

Важливо пам'ятати: коли дитина почне харчуватися у дитячому садку, необхідно буде відкоригувати режим харчування вдома, урахувавши поживну цінність їжі, що подається у дошкільному закладі, та часи прийому їжі.

                                      Яким має бути харчування дітей в оздоровчий період

          Харчування дітей в оздоровчий період — з 1 червня по 31 серпня — має бути максимально збагаченим свіжими овочами та фруктами, насамперед сезонними. Напої слід готувати також зі свіжих фруктів та ягід. Як приправи можна використовувати зелень петрушки, кропу, селери, цибулі, часнику тощо. Улітку діти більше перебувають на свіжому повітрі, більше рухаються. Через це необхідно внести зміни до розкладу видачі їжі: перший сніданок подають  на 15-25 хв раніше, ніж звичайно​обід і вечерю — на 15-20 хв пізніше. Це необхідно, щоб о 10:00-11:00 год забезпечити другий сніданок — свіжі фрукти або соки, — не порушуючи інтервалів між прийомами їжі. Улітку варто широко використовувати комбіновані гарніри, щоб привчити дітей їсти овочі. Дітям віком до трьох років спершу можна давати меншу порцію овочів у таких гарнірах, потім поступово її збільшувати. У цей період адміністрація та педагоги дитсадка мають акцентувати увагу на тому, щоб: дотримуватися санітарних норм і правил забезпечити профілактику харчових отруєнь у дітей.

                                                                    Спека — яка від неї небезпека?

        У спекотнi лiтнi днi дитячий органiзм втрачає більше рiдини, ніж у прохолодні. Через це організм виробляє менше травних сокiв — тож у дітей апетит знижується. У таких випадках можна: перед початком годування дати дітям трохи прохолодної кип’яченої води або несолодкого соку почати годування з кисломолочного напою. Якщо йдеться про режим годування вдома, то можна порадити батькам трохи його змінити: у найспекотнiший полуденний час дати дитинi вдруге легкий снiданок — кефiр, булочку, фрукти, а обiд перенести на пiзнiший час, скажiмо, пiсля денного сну. У такому випадку дитина, добре вiдпочивши i зголоднiвши, легко впорається з калорiйним обiдом.

                               Якщо у дитини поганий апетит: поради для організації харчування

        Щоб успішно організувати харчування дитини зі зниженим апетитом, дорослим необхiдно виявляти винахiдливiсть.

Якщо дитина вiдмовляється вiд їжi, в жодному разi не варто годувати її силомiць. Лiпше пропустити прийом їжi або зробити це пiзнiше, а потiм годувати дитину невеликими порцiями за 5-6 або бiльше прийомiв.

 

                                                                         Який встановити режим

  Для дiтей зi зниженим апетитом важливо дотримуватися режиму годування, а саме: уникати «перекусів» — не давати їстiвного в промiжках одування. Протягом певного часу можна спробувати метод «вiльного годування», тобто годувати дитину за її бажанням. Найулюбленiшi страви дитини варто готувати частiше за iншi, але при цьому дещо змiнювати рецептуру — наприклад, додавати багатi бiлкоммiж прийомами їжi не дозволяти багато пити перед харчуванням. У такому разi дитина охочiше розпочинатиме прийом їжi з рiдких страв. Натомість можна дозволяти їй запивати тверду їжу водою, соком або овочевим вiдваром i, звичайно, не обмежувати пиття безпосередньо пiсля г продукти (м’ясо, сир тощо). Дiти охочiше їдять за загальним столом, у родинному колi, в товариствi iнших дiтей. Тож необхiдно виробити правило сiдати за стiл усiєю родиною. Інодi дитина погано їсть через те, що до початку годування перебуває в збудженому станi — занадто захоплена грою, заняттями. У цьому випадку можна дещо перенести (на 20-30 хв.) прийом їжi — дати час на те, щоб дитина заспокоїлася.

                                              Які особливості апетиту, коли дитині жарко

  У спекотнi лiтнi днi або за високої температури повiтря в примiщеннi органiзм дитини втрачає багато рiдини. Це призводить до зменшення вироблення травних сокiв i зниження апетиту. У таких випадках можна: перед початком годування дати дитині трохи прохолодної кип’яченої води або несолодкого соку почати годування з кисломолочного напою. Або ж можна змiнити режим годування: у найспекотнiший полуденний час дати дитинi вдруге легкий снiданок — кефiр, булочку, фрукти обiд перенести на пiзнiший час, скажiмо, пiсля денного сну. У такому випадку дитина, добре вiдпочивши i зголоднiвши, легко впорається з досить калорiйним обiдом.

 

 

 

uCoz